اطلاعیه‌ها
اطلاعیه شماره 5 : اعلام تاریخ برگزاری ومفادآزمون نظری ششمین دوره ارزیابی قاریان و مدرّسان

اطلاعیه شماره 5 : اعلام تاریخ برگزاری ومفادآزمون نظری ششمین دوره ارزیابی قاریان و مدرّسان

شورای عالی قرآن: محمدتقی میرزاجانی، رییس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن و مدیر برنامه‌ریزی و اجرایی دبیرخانه ارزیابی گفت: مخاطب این اطلاعیه، پذیرفته‌شدگان آزمون تلاوت و مصاحبه ششمین دوره ارزیابی و مشروطین دوره پنجم طرح می‌باشند که لازم است به دقت به مفاد آن توجه نمایند. وی با اعلام تاریخ 5 آبان ماه 96 به عنوان زمان برگزاری آزمون نظری (کتبی)، ضوابط شرکت در این آزمون را در قالب اطلاعیه شماره «5» اعلام کرد.
اطلاعیه شماره «5» بدین شرح است:
1ـ آزمون نظری برای همه درجات و گرایش‌ها به صورت متمرکز و در روز جمعه 5 آبان ماه 96، رأس ساعت 9 صبح در تهران برگزار خواهد شد. (محل برگزاری متعاقباً اعلام می شود.)
2ـ این آزمون مختص قاریان و مدرسان پذیرفته شده در مرحله دوم (تلاوت و مصاحبه) در درجات 1 تا 4 می‌باشد.
3ـ عدم حضور در آزمون نظری به منزله انصراف تلقی خواهد شد.
4ـ سؤالات آزمون‌های نظری در غالب موارد، به صورت تستی خواهد بود.
5ـ پاسخ نادرست به سؤالات آزمون، نمره منفی خواهد داشت.
6ـ همه شرکت‌کنندگان شامل درجات 1، 2 ، 3 و 4 دارای مواد آزمونی تخصصی متناسب با درجه خود هستند.
7ـ نمره قبولی در هر یک از دروس، برای درجات 1 و 2 کسب 70 درصد و برای درجات 3 و 4 کسب 60 درصد کل نمره می‌باشد. ( به جز دروسی که در آیین‌نامه، برای آن نصابی تعیین شده است.)
8ـ لازم است شرکت‌کنندگان در درجات 1 تا 4، حداکثر تا 3 شهریورماه 96 با پرداخت مبلغ 350/000 ریال (هزینه ثبت‌نام دروس نظری) به صورت اینترنتی، از طریق پروفایل شخصی/ قسمت انتخاب واحد ، نسبت به انتخاب دروس اقدام نمایند.
قاریان و مدرسان می‌توانند دروسی را که آزمون آن به صورت نظری برگزار می‌شود، حداکثر در 2 دوره ارزیابی (2 سال) پشت سر بگذراند.
توضیح: هر شرکت‌کننده می‌تواند آزمون نظری همه دروس را در یک مرحله پشت سر بگذارد یا این که در 2 دوره آزمون نظری (2سال) توزیع کند، مشروط بر این که در دوره اول، حداقل 50 درصد دروس را انتخاب نماید. چنانچه در هر درسی نمره قبولی دریافت نکرد، می‌بایست نسبت به گذراندن مجدد آن در دوره بعدی اقدام نماید.
9ـ شرکت کنندگانی که باارسال مدازرک لازم،مشمول معافیت آزآزمون برخی دروس شده اند، اصل مدارک راجهت تطبیق، درروزآزمون نظری، به همراه داشته باشند.
شرکت‌کنندگان می‌توانند سؤالات خود را با شماره تلفن 02188810400 و سامانه پیامک 30005088810400 در میان بگذارند.